Yazı Boyutu

a a a

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın hayata geçirdiği projeler ilçeye Eyüpsultan'a art arda ödül kazandırırken bir ödül de Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Yarışması'ndan geldi.

Görevde bulunduğu 3 yılda özgün projeleriyle çok sayıda ödül alan Başkan Remzi Aydın, bu yıl 9'uncusu düzenlenen Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri yarışmasında “Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.

Kentlerin gelişimine, güzelleşmesine, marka değerinin yükselmesine doğrudan etkisi bulunan projelerin ödüllendirildiği yarışmada toplam 12 kategoride değerlendirme yapıldı. Başkan Aydın'ın ESTAM projesi, Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması Kategorisi'nde ödül aldı.

Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü'nde gerçekleşen ödül törenine Başkan Aydın ile birlikte ödül kazanan diğer belediyelerin başkanları katıldı. Törende Başkan Remzi Aydın'a ödülünü Yerel Yönetim Ödülleri Seçici Kurul Üyesi Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu takdim etti.

Başkan Remzi Aydın burada yaptığı konuşmada; bu ödülün iki buçuk yıllık bir gayretin, azmin, bitmek bilmez sabrın ve tarihi kente saygının ürünü bir projeye verilen ödül olduğunu vurguladı.

Başkan Aydın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: “Çok nitelikli, sahasında uzman, yetkin, çok ciddi bir jürinin değerlendirmesi neticesi bu ödüle layık görüldük. Eyüpsultan Belediyesi ESTAM projesi çok fazla paydaşı olan geniş bir kadronun, sabırla, gayretle ikibuçuk yıllık emekle, kente ve tarihe saygıyı esas alan bir çalışmayla ortaya çıkan proje. Projemizi inşallah bu ay uygulamaya başlıyoruz. Eyüp Sultan Meydanı'mızın da içerisinde bulunduğu yaklaşık 900 dönümlük bu alanda 67 tane proje uygulanacak. Zemin döşemelerimiz, cephelerimiz, ışıklandırmalarımız, haritalarımız, rotalarımız ve restorasyonlarımızla kapsamlı bir proje. Eyüp Sultan'a çok değer katacak, çehresini değiştirecek, otantik havasına geri döndürecek, dünya çapındaki güzelliğini, önemini bir kez daha ortaya çıkaracak muhteşem bir proje. Bu projemizi Eyüp Sultanlılara hediye ediyoruz.”

Eyüp ilçesinin isminin Eyüpsultan olarak değiştirilmesi kararının Büyük Millet Meclisi'nde onaylanması ile igili düşünceleri sorulan Başkan Remzi Aydın; “O da ayrı bir güzellik. Eyüpsultanlılara yakışan bir çalışma oldu. Esasında hakkı, gerçeği teslim etmek, milletimizin içerisinde taşıdığı özlemi gerçekleştirmiş olduk. Bir hakkı teslim etmiş olduk. Türkiye Büyük Millet Meclisimize, milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” yorumunu yaptı.

ÖDÜLLÜ PROJELERE İMZA ATTI

Başkan Aydın'ın Milli ve yerli işletim sistemi PARDUS'a geçiş, Sokollu Mehmet Paşa Medresesi Restorasyonu ve SİMURG gibi bir çok projesiyle ödüller almıştı. Bunun yanısıra Eyüp Film Akademisi'ne ve belediyenin çeşitli branşlarda verdiği kurslara devam eden öğrenciler de katıldıkları yarışmalardan ödüller kazandı.