Yazı Boyutu

a a a

YAPEX Restorasyon Renovasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı kapsamında, Tarihi Kentler Birliği’nin (TKB) düzenlemiş olduğu 2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması sonuçları belli oldu.

EYÜPSULTAN BELEDİYESİNE İKİ ÖDÜL BİRDEN

Eyüpsultan Belediyesi yarışmada iki dalda birden ödül aldı.

Tarihi ve kültürel mirasın korunmasında uygulama dalında Eyüpsultan Belediyesi Tarihi Merkez Projesi (ESTAM), proje dalında da Plan ve Proje Müdürlüğü ödül aldı.

2016 yılı Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda ESTAM'ın Eyüpsultan Hamamı işlevlendirmesi projesi uyguluma dalında ödül aldı.

Tarihi Eyüpsultan Hamamı ESTAM Projesi kapsamında İstanbul Kitaplıği ve Ziyaretçi Merkezi olarak faaliyet verecek.

Yarışmada ikinci ödül de proje Plan ve Proje Müdürlüğü'ne verildi.

Nişanca'daki Kilise restorasyon projesi tarihi ve kültürel alanların korunmusına yönelik en iyi proje seçildi.

DAHA ÖNCE DE ÖDÜL ALMIŞTI

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın hayata geçirdiği projeler ilçeye Eyüpsultan'a art arda ödül kazandırırken bir ödül de Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Yarışması'ndan gelmişti.

Görevde bulunduğu 3 yılda özgün projeleriyle çok sayıda ödül alan Başkan Remzi Aydın, bu yıl 9'uncusu düzenlenen Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri yarışmasında “Yılın Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı” ödülüne layık görülmüştü.

Kentlerin gelişimine, güzelleşmesine, marka değerinin yükselmesine doğrudan etkisi bulunan projelerin ödüllendirildiği yarışmada toplam 12 kategoride değerlendirme yapıldı.

Başkan Aydın'ın ESTAM projesi, Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması Kategorisi'nde ödül almıştı.