Yazı Boyutu

a a a

EYÜP SULTAN 2023 VİZYONU

Eyüp Sultan Tarihi Merkez Yönetimi; Eyüp Kentsel Sit Alanı Tarihi Merkezdeki 67 ayrı projenin ve bu projeler bütünündeki tarihi ve kültürel varlıkların kayıt altına alınması, ulaşım ve erişim problemlerinin çözülmesi, kamusal kullanım alanlarının rehabilitesi, tarihi merkez için tasarlanmış kurumsal kimlik çalışmalarını kapsayan çok yönlü gelişim ve ihya seferberliğidir.

Eyüp Sultan Tarihi Merkez Projeleri; Eyüp Sultan’ın yol haritası, 2023 Hedefidir. Projemiz tüm boyutlarıyla tamamlandığında Eyüp Sultan, aslına ve medeniyet değerlerimize uygun olarak gelişmeye devam edecektir.

Eyüp Sultan Tarihi Merkez alanının koruma kullanım dengesi gözetilerek; işlevsel, çözümsel, sürdürülebilir proje ve uygulamalar ile yerli ve yabancı ziyaretcilere hem yaşanabilir, hem de estetik ortam hazırlamak, refah sağlamak.

Misyon

Tarihi kültürel ve manevi değerlerin, günümüz hayatının canlı dinamikleri ile evrilerek bugüne kadar taşıyan ve bu anlamda tarihi kentsel peyzaj özelliği sergileyen, İstanbul’un “Huzur Başkenti” Eyüp’ün çok yönlü ve çok katmanlı mirasın özgünlüğünü ve bütünlüğünü gelecek kuşaklara aktaracak şekilde korumayı vazgeçilmez öncelik olarak benimsemek ve bu değeri İstanbul ile yerel halk ve tüm ziyaretçileri ile buluşturan bir hizmet sunmak.